KURS TAŃCA DLA PAR

Ruszamy po raz kolejny!!!!
Zapraszamy Państwa do uczestniczenia w drugiej edycji kursu tańca pn.: ,,KURS TAŃCA LATINO DLA PAR''.
Startujemy 21 października 2019 o godzinie 20.00. Zapisy od 7 października 2019 wyłącznie przez elektroniczny system rezerwacji na stronie zapisy.drzonkow.pl
Kurs skierowany jest do osób, które już uczestniczyły w takiej formie nauki oraz do wszystkich innych miłośników tańca.
Zajęcia odbywać się będą w każdy poniedziałek, na sali koferencyjno-sportowej w budynku pływalni krytej WOSiR Drzonków.
Koszt kursu - 390 zł za parę. Czas trwania - kurs 3 miesięczny (12 spotkań) - jedno spotkanie trwa 60 minut.
 
Program kursu obejmuje: Bachata, Salsa, Samba, Cha cha, Rumba oraz Jive i Tango Argentino.
 
Kurs poprowadzi Andrzej Mącznik, tancerz najwyższej klasy międzynarodowej S w stylu latynoamerykańskim. Przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 10 lat - przez kolejne 18 lat czynnie brał udział w międzynarodowych zawodach i szkoleniach z najlepszymi trenerami na świecie."
 
Szczegółowe informacje u instruktora - kom. 606 989 711.
 
ZASADY ZAPISÓW I PŁATNOŚCI
Zapisy: start - 7 października (poniedziałek) wyłącznie przez elektroniczny system rezerwacji do wyczerpania miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Płatność: gotówką w Centrum Obsługi Klienta w WOSiR Drzonków lub na konto: Santander Consumer Bank nr konta - 10 1090 1535  0000 0000 5306 0498 (imię i nazwisko osoby zgłaszającej parę, TYTUŁEM:  II KURS TAŃCA 2019 dane do wystawienia faktury jeśli jest taka potrzeba
 
OPIS TAŃCÓW: SALSA, BACHATA, CHA - CHA, RUMBA SAMBA ORAZ JIVE I TANGO ARGENTINO
 
SALSA: "Salsa czerpie z wielu różnych stylów i w rozmaitych miejscach rozwijała się pod różnymi wpływami. Duże zróżnicowanie spowodowało wyodrębnienie tak zwanych stylów salsy. Style te różnią się krokiem podstawowym, rytmicznym umiejscowieniem kroków (np. taniec na 1 lub 2) w muzyce, geometrią tańca (taniec po kole lub w linii), sposobem prowadzenia partnerki, ilością elementów akrobatycznych w tańcu, istnieniem bądź brakiem elementów solowych. Salsa na Kubie powstała jako połączenie tańca son z kubańską rumbą. Salsa w Portoryko rozwinęła się pod wpływem lokalnych tańców.
 
BACHATA: "Jest to oryginalny styl powstały na Dominikanie. Wykazuje pewne podobieństwa do innych tańców latynoskich, zwłaszcza do cha-cha. Piosenki tworzone w tym stylu są relatywnie najszybsze. Choreografie charakteryzują się skomplikowaną pracą stóp, z dużą ilością półkroków. Taniec rozliczany jest na 4. Krok podstawowy zwany box step jest dosyć prosto skonstruowany. Następujące po sobie kroki powodują przemieszczanie się na boki oraz do przodu i do tyłu.
 
CHA CHA: "Młody kubański, latynoamerykański taniec towarzyski w metrum parzystym 4/4 i typowym tempie 32-33 takty/min, wywodzący się z rumby i mambo. Taniec cha-chy opiera się na kroku chassé czyli kroku w formacie odstaw-dostaw-odstaw. Chassé wykonywane do tyłu nosi nazwę back lock (odstaw-skrzyżuj-odstaw), natomiast w przód lock step (format identyczny jak w krokach do tyłu). Aby cha-cha wyglądała efektownie, należy zwrócić uwagę na przeprostowywanie kolan oraz ogólną moc nóg. Ma to również wpływ na ruch innych partii ciała, na przykład bioder. Cha-cha ma w sobie dużo elementów rumby, beatu. Wiele osób uczy się tego tańca. Ma on umiarkowanie szybkie tempo."
 
RUMBA: "Nazywana tańcem miłości lub tańcem namiętności. Wchodzi w skład dziesięciu tańców towarzyskich. Rumba ma metrum 4/4. Rozliczenie tempa kroku podstawowego to wolny, szybki, szybki. Trzymanie podobnie jak w innych tańcach latynoamerykańskich może być otwarte (za jedną rękę) lub zamknięte (obiema rękoma). Ciężar ciała musi być stale utrzymywany nad palcami stóp. Chodzenie w tym tańcu odbywa się na nogach przeprostowanych. Partnerka w rumbie kusi i wymyka się, partner zaś prezentuje swą wybrankę i pozornie podejmuje jej grę, ale tak naprawdę to on prowadzi. Rumbę na turniejach tańca tańczy się jako trzecią z pięciu tańców latynoamerykańskich. Rumbę towarzyską rozliczać możemy w dwóch rytmach: wspomnianym już raz, dwa, trzy, cztery czyli w rytmie square, ale także w rytmie cubana (cztery, raz, dwa, trzy)."
 Samba: Samba to gorący taniec towarzyski pochodzący z Brazylii. Kroki samby są energetyczne, pełne zmysłowości, manifestuje się w nich wolność i radość życia.  To niezwykle zmysłowy rodzaj tańca latynoamerykańskiego, który kojarzy się przede wszystkim z karnawałem w Rio de Janeiro. Jest narodowym tańcem Brazylii. Ze względu na niezwykle sensualny charakter i bliskość partnerów, samba często nazywana jest „tańcem kochanków”.
 
JIVE: to młody taniec powstały w okresie tzw. rewolucji tanecznej po 1910 roku w wyniku stylizacji swingowych i jazzowych, bogatych w wiele pomysłów ruchowych. Jako jitlerburg został przywieziony do Europy w roku 1940 przez amerykańskich żołnierzy. Później znany jako boigie-woogie.. Jive ukazuje nam jaką wspaniałą radością jest życie. Podobny do Rock and rolla, choć bez figur akrobatycznych. W obecnej wersji jest klasycznym tańcem jazzowym, wpływającym na powstanie nowych „szaleństw tanecznych. Podobnie jak Quickstep, wymaga dobrej sprawności i kondycji, gdyż tańczony jest jako ostatni taniec.
 
TANGO ARGENTINO: jest tańcem bardzo sensualnym, pełnym pasji, a jednocześnie elegancji. Kroki tanga nie są trudne - wystarczy nauczyć się kilku podstawowych, a następnie przeplatać je i lekko modyfikować, aby zrobić wrażenie na publiczności. Dowiedz się, czym charakteryzuje się tango argentyńskie i naucz się podstawowych kroków.
 

Załączniki

 • 03-10-2019
 • Autor: Magdalena Modzelewska
 • drukuj
 • PDF
 • poleć
 • Logo: RSS
 • Logo: Facebook
 • Logo: YouTube
Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji imienia Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie
Logo: Biuletyn Informacji Publicznej
System e-Usług
Baner: Baner partnerów 1Baner: Baner partnerów 2Baner: Baner partnerów 3Baner: baner_zgrana rodzina
 • Baner: LUBUSKA FEDERACJA SPORTU
 • Baner: ZKS PIĘCIOBÓJ
 • Baner: MINISTERSTWO SPORTU
 • Baner: ZKŻ STELMET
 • Baner: BLASZCZYK_TENIS
 • Baner: LRPO_MAŁY
 • Baner: Marta_Lindow
 • Baner: Marta_ESAB
 • Baner: Marta_Europejska Akademia Sportu
 • Baner: OŚRODKI_Z_WOSIR