Ilustracja do informacji: MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TENISIE STOŁOWYM

MIĘDZYNARODOWY TURNIEJ NIEPEŁNOSPRAWNYCH W TENISIE STOŁOWYM

• 11-10-2016
  • , Autor: Katarzyna Sobecka-Woźny
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
W ubiegłą sobotę (8 października 2016r.) na terenie naszego ośrodka odbył się Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W imprezie uczestniczyło 8 zespołów: START Szczecin, START Poznań, TOP Bolesławiec, START Wrocław, START Zielona Góra oraz zespoły z Czech i Niemiec.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Bogusław Wontor – Prezes Lubuskiej Federacji Sportu. Swoją obecnością zawody uświetnili paraolimpijczycy zielonogórskiego „Startu”, brązowi medaliści Igrzysk Paraolimpijskich – Rio de Janeiro 2016 - Kamila Kubas (parakajakarstwo) i Marcin Skrzynecki (tenis stołowy), którzy odwiedzili uczestników demonstrując zdobyte przez siebie medale paraolimpijskie. Miłym akcentem było wręczenie jubileuszowych medali 50-Lecia Zielonogórskiego Startu: Józefowi Jagiełowiczowi – przyjacielowi tenisa stołowego osób niepełnosprawnych, z którym Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „Start” Zielona Góra współpracuje od wielu lat oraz Karlowi-Heinzowi Konig (BSV Monachium) i Vladyslavovi Vit (Hradec Kralove), którym stowarzyszenie podzękowało za wieloletnia współpracę i kontakty sportowe.

Zawodnicy rywalizowali w 3 konkurencjach: turniej indywidualny – zawodnicy grający na wózkach,  turniej indywidualny – OPEN oraz turniej drużynowy w którym brali udział czołowi zawodnicy z kraju i z zagranicy.
Wśród zawodników grających na wózkach zwyciężył Tomasz Jakimczuk START Zielona Góra, podopieczny trenera Jacka Kaczmarka – wygrywając z Danielem Staszakiem - 3:0, Łukaszem Januszke – 3:0,  przegrywając jedynie z Lechem Jabłońskim - 2:3. Drugie miejsce zajął Lech Jabłoński – START Poznań, a na trzecim miejscu uplasował się Daniel Staszak – START Wrocław. Pierwsza trójka zawodników miała taką samą liczbę punktów i o miejscach zadecydowały wyniki setów.
W turnieju indywidualnym – OPEN, po bardzo emocjonującym pojedynku wygrał Tomasz Jackowski (START Zielona Góra) – trener Jacek Kaczmarek, który w meczu o pierwsze miejsce pokonał Pawła Jabłońskiego – START Wrocław – 3:1. Trzecie miejsce zajął Michał Deigsler  - START Poznań, czwarte FENN Peter – Niemcy.
W turnieju drużynowym zwyciężył zespół START-u Wrocław, który pokonał START Poznań w finale 1:4. Trzecie miejsce zajął zespół TOP Bolesławiec, który wygrał z pierwszym zespołem START-u Zielona Góra w półfinale 3:2. Dalsza kolejność przedstawiała się następująco: V miejsce – START Szczecin, VI miejsce – BSV Monachium, VII miejsce – Hradec Kralove, VIII miejsce – START Zielona Góra II.

Należy podkreślić bardzo wysoki poziom sportowy Międzynarodowego Turnieju i doskonałą grę zawodników. Był to doskonały sprawdzian przed zbliżającymi się Drużynowymi i Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym.