Ilustracja do informacji: MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW W PIĘCIOBOJU NOWOCZESNYM

• 28-06-2016
  • , Autor: Katarzyna Sobecka-Woźny
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
W dniach 25-27.06.2016 odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pięcioboju Nowoczesnym. Wśród kobiet wystartowała cała czołówka krajowa. Najlepszą seniorką okazała się zawodniczka reprezentująca UKS G-8 Bielany Warszawa Aleksandra Chmielewska wyprzedzając Annę Maliszewską z UKS Żoliborz Warszawa i Magdę Klemczyńską z ZKS Drzonków. W klasyfikacji międzynarodowej na pierwszej pozycji uplasowała się Aleksandra Chmielewska, drugie miejsce zajęła Anna Maliszewska, a trzecie miejsce wywalczyła reprezentantka Czech Barbora Ciprova z klubu TJ Dukla Praga.

W klasyfikacji młodzieżowej zwyciężyła Anna Maliszewska z UKS Żoliborz Warszawa, druga była Magda Klemczyńska z ZKS Drzonków, z kolei na trzeciej pozycji uplasowała się jej klubowa koleżanka Aleksandra Sobolewska.

W drugim dniu mistrzostw rywalizowali mężczyźni. Na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji seniorów i młodzieżowców stanęła ta sama trojka zawodników. Mistrzem Polski został Sebastian Stasiak z UKS Żoliborz Warszawa, miejsce drugie zajął Michał Gralewski z UKS Żoliborz Warszawa, a trzeci Jarosław Świderski z UKS G-8 Bielany Warszawa.

Szymon Staśkiewicz z Natalią Dominiak z ZKS Drzonków zostali mistrzami Polski w sztafetach mieszanych MIX, które zakończyły rywalizację
w Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców rozgrywanych w Drzonkowie. Drugie miejsce zajęła sztafeta UKS Żoliborz Warszawa w składzie Anna Maliszewska, Remigiusz Golis,a trzecie UKS G-8 Bielany Warszawa w składzie Aleksandra Chmielewska, Maciej Dukielski.

W klasyfikacji młodzieżowej najlepszą okazała się sztafeta Czech w składzie Lukas Svechota, Barbora Ciprova; srebrny medal zdobyli Marta Kobecka z UKS Kapry-Armexim Pruszków oraz Daniel Ławrynowicz z UKS Sambor Tczew, którzy zajęli miejsce pierwsze w Mistrzostwach Polski; trzecie miejsce wywalczyli Marta Makowska, Jarosław Świderski z UKS G-8 Bielany Warszawa, którym przypadło drugie miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski; a na miejscu czwartym uplasowała się sztafeta ZKS Drzonków w składzie Magda Klemczyńskai Łukasz Olszak, którzy zdobyli brązowy medal w Mistrzostwach Polski.