Ilustracja do informacji: Zawody PZPnow!

• , Autor: M. M.
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
W dniach 10-12 lipca br. na drzonkowskich obiektach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Pięcioboju Nowoczesnym.
Pierwszego dnia zawodów zostały rozdane medale dla mężczyzn. Mistrzem Polski seniorów na rok 2015 został Sebastian Stasiak z UKS Żoliborz Warszawa, drugie miejsce zajął Michał Gralewski, a trzecie Remigiusz Golis również z UKS Zoliborz. Zawody kończyła jazda konna, w której zawodnicy UKS Żoliborz Warszawa zaprezentowali się bardzo dobrze wyprzedzając prowadzących po 4 konkurencjach Szymona Staśkiewicza i Jarosława Świderskiego. W klasyfikacji OPEN pierwszy był Stasiak, drugi Kirill Kasyanik z Białorusi, a trzeci M. Gralewski.
Natomiast w sobotniej rywalizacji Pań najlepsza okazała się Oktawia Nowacka z St PP CWKS Legia Warszawa, która wyprzedziła Annę Maliszewską z UKS Żoliborz Warszawa i Aleksandrę Skarzyńską z UKS G-8 Bielany Warszawa. Nasze medalistki potwierdziły swoją dobrą formę z mistrzostw świata seniorów gdzie w drużynie zdobyły złoty medal drużynowy. W klasyfikacji OPEN zwyciężyła O. Nowacka, druga była A. Maliszewska, a trzecia Serapinaite Ieva z Litwy.
Podczas ostatniego dnia Mistrzostw Polski Seniorów rywalizowały sztafety MIX. Mistrzem Polski w tej kategorii została sztafeta UKS G-8 Bielany 1 w składzie SKARZYNSKA Aleksandra, STEFANSKI Michał, druga była sztafeta UKS Żoliborz Warszawa MALISZEWSKA Anna, BARANOWSKI Maciej, a trzecia sztafeta UKS G-8 Bielany Warszawa 2 HACHULSKA Natalia, ŚWIDERSKI Jarosław.