Ilustracja do informacji: Wojewódzkie Zawody Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym

Wojewódzkie Zawody Niepełnosprawnych w Strzelectwie Sportowym

• 06-07-2015
  • , Autor: M. M.
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
W dniu 04.07.2015 r. na strzelnicy Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie odbyły się Wojewódzkie Zawody Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, w których uczestniczyli zawodnicy reprezentacji: Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „START” w Gorzowie Wlkp., AZS-u Uniwersytet Zielonogórski oraz Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze.
Największy sukces odniósł podopieczny trenera Marka Maruchy – Kazimierz Bysiek – Wicemistrz Świata z 2014 roku, który w konkurencji: R5 - karabin pneumatyczny 60 strz. leżąc SH2 – open wystrzelał w kwalifikacji doskonały rezultat 632,5 pkt. rekord życiowy (wynik wyższy od rekordu Polski), a  w finale 205,3 pkt. – co dało mu pewne pierwsze miejsce.
Ze zmiennym szczęściem strzelali Jan Ciborski i Sebastian Cielecki. Oboje zajęli pierwsze miejsca w kwalifikacji uzyskując bardzo wysokie rezultaty: Jan Ciborski – R3 – karabin pneumatyczny 60 strz. leżąc SH1 – open  - 614,5 pkt. Sebastian Cielecki – P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. – 538 pkt. Jednakże w finale po zdecydowanym prowadzeniu kontuzja Cieleckiego nie pozwoliła mu na oddanie ostatniego strzału i tym samym zaliczono „0”, co dało mu drugie miejsce – 174,3 pkt., tuż za Kacprem Pierzyńskim – Start Gorzów Wlkp. – 182,8 pkt. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajął Włodzimierz Jurkowski – 160,8 pkt. – rekord życiowy. W konkurencji karabinowej Jan Ciborski również zdecydowanie prowadząc oddał strzał przed komendą „start” co automatycznie zaliczono jako „0” i ostatecznie uplasował się na 4 miejscu. Piąte miejsce w tej konkurencji zajęła Ewa Zimnicki z wynikiem 140,0 pkt. Zwyciężczynią została Grażyna Pecuch – Start Gorzów Wlkp. – wynikiem 206,1 pkt.

Wszystkie konkurencje zakończone były strzelaniami finałowymi, co dla zawodników było bardzo dobrym sprawdzianem. Kadrowicz - Kazimierz Bysiek potwierdził wysoką formę, który w dniach 7-15 lipca podczas Pucharu Świata  w miejscowości Osijek – Chorwacja, będzie walczył o kwalifikacje do Paraolimpiady w Rio de Janeiro.