Ilustracja do informacji: ZIELONOGÓRSKI „START” OBRONIŁ TYTUŁ WICEMISTRZA POLSKI W PIŁCE SIATKOWEJ PLAŻOWEJ

• 08-06-2015
  • , Autor: M. S.
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
W dniach  05-07 czerwca 2015 r., na profesjonalnych boiskach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Drzonków w Zielonej Górze odbyły się Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej, których organizatorem było Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” w Zielonej Górze.
W mistrzostwach udział wzięli zawodnicy z klubów: IKS„Atak” Elbląg, SSN„Start” Łódź, ZSR „START” Zielona Góra. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Wszystkie zwycięstwa odniósł zespół IKS „ATAK” Elbląg zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski na 2015 rok. Na drugim miejscu uplasował się ZSR „START” Zielona Góra I, broniący tytułu Wicemistrza Polski z 2014 roku. Nasi zawodnicy wygrali cztery spotkania, wszystkie wynikiem 2:0, uznając jedynie wyższość zespołu z Elbląga, z którym przegrali 0:2. Brązowy medal przypadł reprezentacji SSN „START-u” Łódź.
W składzie naszej pierwszej reprezentacji wchodzili: Bartłomiej Synowiec, Jacek Moliński, Bartosz Żok i Michał Wypych. Trenerem zespołu jest Janusz Krulikowski. Na dalszych pozycjach uplasowały się START Zielona Góra II i START Zielona Góra III.
Końcowa Klasyfikacja Mistrzostw:
1. IKS ATAK Elbląg
2. ZSR START Zielona Góra I
3. SSN START Łódź
4. ZSR START Zielona Góra II
5. ZSR START Zielona Góra III

Wszystkie reprezentacje otrzymały puchary i dyplomy, a zawodnikom za miejsca I-III wręczono medale.
Najlepszym zawodnikom wręczono statuetki:
- Piotr Moszczyński (ATAK Elbląg) – najwszechstronniejszy
- Adam Stępień (ATAK Elbląg) – najlepszy atakujący
- Bartłomiej Synowiec (START Zielona Góra I) – najlepszy obrońca
- Piotr Matuszkiewicz (START Łódź) – najlepszy zagrywający

Piłka siatkowa cieszy się coraz większym powodzeniem wśród sportowców niepełnosprawnych, którzy walczą o włączeni tej dyscypliny do programu Igrzysk Paraolimpijskich. Cieszy fakt, że zawodnicy z Polski stanowią światową czołówkę piłki siatkowej plażowej na stojąco, wiążemy z ich występami wielkie nadzieje na przyszłość.