Ilustracja do informacji: Maraton pokonany!!!

• , Autor: Użytkownik Administracyjny
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
W dniu 23.08.2014 r., w drzonkowskim obiekcie odbył się II Lubuski Maraton Szlakiem Wina i Miodu, którego głównym organizatorem było „Bractwo Biegaczy” Zielona Góra pod „dowództwem” Dyrektora Maratonu Agnieszki Rybińskiej-Grad. W zawodach wzięło udział 253 zawodników i zawodniczek.
Trasa maratonu prowadziła Lubuskim Szlakiem Wina i Miodu, drogami leśnymi oraz mało uczęszczanymi drogami utwardzonymi. Szlak biegu obejmował: Winnicę Kruczą w Buchałowie, Winnicę Winiarka w Kiełpinie, Winnicę Świętej Jadwigi w Świdnicy, Muzeum Etnograficzne w Ochli. Swoje wyroby prezentowała także jedna z lubuskich pasiek. Na starcie maratończyków przywitała Marszałek Województwa Lubuskiego – Elżbieta Polak, która wraz z zawodnikami pokonała dystans 400 m (od startu symbolicznego do ostrego).
Pierwszy na mecie pojawił się  Adam Draczyński (Nowosolska Grupa Biegaczy), pokonując  dystans 42 km, 195 m z rewelacyjnym czasem 2:40:09 - biorąc pod uwagę różnorodność ukształtowania terenu oraz podłoża i nie wyglądał na zbyt zmęczonego. Natomiast drugie miejsce zajął Andrzej Dąbrowa (ADB Team  Zielona Góra), z wynikiem 3:04:19, na trzeciej pozycji uplasował się Sebastian Grodecki (Klub Biegacza) z czasem 3:06:14. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła - Małgorzata Jackowiak (Rokietnica), z wynikiem 3:40:05, drugie miejsce – Maria Kawiorska (Bractwo Biegaczy Zielona Góra) z czasem 3:45:12, trzecie miejsce – Beata Szczerba (Beza Team Wrocław) z czasem 3:47:40.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom przebiegnięcia oraz zwycięzcom wspaniałych rezultatów – bo to już jest ogromny wyczyn!!!.