Ilustracja do informacji: Siatkarze Zielonogórskiego „START-u” Wicemistrzami Polski!

Siatkarze Zielonogórskiego „START-u” Wicemistrzami Polski!

• 01-07-2014
  • , Autor: Użytkownik Administracyjny
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
W dniach 27-29 czerwca 2014 r. na boiskach Ośrodka odbyły się Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej, których organizatorem było Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne „START” w Zielonej Górze.
Piłka siatkowa plażowa jest stosunkowo nową dyscypliną sportu osób niepełnosprawnych, która zastępuje piłkę siatkową na stojąco. Mamy nadzieję, że siatkówka plażowa jako nowa dyscyplina sportu wejdzie do programu Igrzysk Paraolimpijskich 2020, cieszy się ona coraz większym zainteresowaniem środowiska osób niepełnosprawnych.
W mistrzostwach udział wzięły  czołowe reprezentacje z kraju: „Atak” Elbląg, „Start” Łódź, ZSR „START” Zielona  Góra oraz po raz pierwszy START Jelenia Góra. Turniej podzielono na rozgrywki w dwóch grupach. W grupie pierwszej startowali zawodnicy posiadający schorzenia zgodne z międzynarodowymi przepisami, natomiast w grupie „open” udział wzięli zawodnicy niepełnosprawni z różnymi schorzeniami. W składach ekip wchodziło ogółem 12 reprezentantów Polski, w tym 4 zawodników zielonogórskiego „Start-u”, „złotej drużyny” Mistrzostw Polski w piłce siatkowej na stojąco z lat 2012 i 2013. Mają oni już na swoim koncie tegoroczne zwycięstwo w Międzynarodowym Turnieju piłki plażowej w maju br. w Antalya (Turcja).
Mistrzostwa rozegrano systemem „każdy z każdym”, gdzie komplet zwycięstw odniósł zespół IKS ATAK Elbląg zdobywając tym samym tytuł Mistrza Polski na 2014 rok.  Wicemistrzami Polski zostali podopieczni trenera Janusza Krulikowskiego – zespół ZSR START Zielona Góra I (Bartłomiej Synowiec, Jacek Moliński, Bartosz Żok), wynikiem 2:1 pokonali zespół Łodzi, wynikiem 2:0 pokonali zespół Jeleniej Góry, wynikiem 2:0 pokonali II zespół START Zielona Góra (Mirosław Kocięcki, Leszek Jutrzenka, Michał Wypych) natomiast ulegli reprezentacji Elbląga 0:2. Trzecie miejsce zajął „Start” Łódź, czwarte „Start” Zielona Góra – II zespół, piąte miejsce dla „Start-u” Jelenia Góra I.

0:8

Wszystkie reprezentacje otrzymały puchary i dyplomy, a zawodnikom za miejsca I-III wręczono medale.
Najwszechstronniejszymi zawodnikami okazali się: Piotr Moszczyński (ATAK Elbląg), Piotr Matuszkiewicz (START Łódź), Andrzej Schultz (START Jelenia Góra), Bartłomiej Synowiec (START Zielona Góra I), Michał Wypych (START Zielona Góra II), którzy otrzymali statuetki.
W grupie open zwyciężył zespół ZSR START Zielona Góra IV z kompletem zwycięstw, drugie miejsce zajął zespół ZSR START Zielona Góra III,  a trzecie miejsce zajął zespół START Jelenia Góra II. W tej grupie statuetki dla najwszechstronniejszych zawodników przypadły Tomaszowi Kurysiowi oraz Karolowi Sterniczukowi, obaj ZSR START Zielona Góra.