Ilustracja do informacji: PUCHAR POLSKI ZA NAMI

• , Autor: Magdalena Modzelewska
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
W ubiegły weekend tj. 23-25 kwietnia br. WOSiR Drzonków już po raz trzeci z rzędu gościł kolejną edycję Pucharu Polski w pięcioboju, czwórboju i trójboju nowoczesnym. Walkę o medale w kategorii młodzieżowej i juniorskiej podjęło 78 zawodniczek i zawodników z Niemiec, Litwy, Łotwy, Czech, Meksyku i Polski. Gratulacje dla zawodników i trenerów!
Zawody odbyły się bez udziału publiczności, z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.

Trójbój nowoczesny
Zwyciężczynią klasyfikacji trójbojowej okazała się reprezentantka gospodarzy Maja Marcinkowska, która zajęła drugie miejsce w konkurencji pływackiej (2:13,80), ulegając jedynie Małgorzacie Karbownik ze Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” CWKS Legia (2:09,07). Maja Marcinkowska systematycznie odrabiała dystans do prowadzącej, a dzięki najlepszemu rezultatowi konkurencji łączonej (3×800 metrów biegu i 3 rundy strzeleckie) zwyciężyła z bardzo dużą, bo 15-sekundową przewagą nad drugą na mecie Małgorzatą Karbownik. Brązową medalistką rywalizacji trójboistek została Pola Wolska (Stowarzyszenie „Pięciobój Polski” CWKS Legia), 3 zawodniczka wyścigu pływackiego oraz autorka drugiego najlepszego rezultatu w laser run’ie.
Złotym medalistą wśród trójboistów został zawodnik MKS „Jedynki” Łódź Szymon Stanisławski. Zajmował drugie miejsce po rozegraniu pierwszej z konkurencji- pływaniu (2:04,94). Najlepszym zawodnikiem na tym etapie rywalizacji był Lukas Gaudiesius reprezentujący Litwę (2:00,43). Stanisławski okazał się jednak zdecydowanie lepszy podczas biegu ze strzelanie. Zdołał nie tylko wyprzedzić swojego rywala, ale również zbudować bardzo dużą przewagę nad Litwinem. Przekroczył metę na 14 sekund przed Gaudiesiusem. Jako trzeci wyścig ukończył Igor Radomyski ze Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” CWKS Legia, który obronił 3 lokatę zajmowaną po pływaniu. Na finiszu odparł atak zawodnika z Czech Krystofa Svarca.

Czwórbój nowoczesny
Zwyciężczynią wśród czwórboistek została zawodniczka UKS „G-8” Bielany Adrianna Kapała. Bardzo wysoki rezultat uzyskany w szermierce-234 punktów (31V/19D). Zwycięstwo w klasyfikacji bez jazdy konnej przypieczętowała świetnym występem na trasie biegu ze strzelaniem. Drugie miejsce i srebrny medal zdobyła Zofia Ciesielska z UKS „Dwójka” Tczew. Na trzecim stopniu podium stanęła Paulina Myrda, zawodniczka Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” CWKS Legia.
Bezkonkurencyjny w klasyfikacji czwórboistów okazał się Niemiec Moritz Klinkert. Swój sukces zawdzięcza bardzo dobremu rezultatowi uzyskanemu w turnieju szermierczym (27V/10D, 256 punktów). Jeden z lepszych wyników osiągniętych w konkurencji łączonej pozwolił mu stanąć na najwyższym stopniu podium rywalizacji czwórboistów. Srebrny medal wywalczył Olaf Paradowski, zawodnik UKS „G-8” Bielany. Trzecie miejsce zajął reprezentant ZKS Drzonków Michał Jabłoński.

Pięciobój nowoczesny
Tytuł najlepszej zawodniczki w kategorii OPEN zdobyła reprezentantka Meksyku Mayan Oliver. Dzięki zwycięstwie w turnieju szermierczym i bardzo udanemu występowi podczas jazdy konnej do startu w finałowym laser run’ie startowała z bardzo dużą przewagą. Najlepszy rezultat konkurencji łączonej dał jej 35-sekundowe prowadzenie na mecie. Jako druga finiszowała Elżbieta Adomaityte (Litwa), a jako trzecia wyścig ukończyła Katerina Krejci (Łotwa).
W klasyfikacji Pucharu Polski zwycięstwo odniosła Michalina Wierzba ze Stowarzyszenia „Pięciobój Polski” CWKS Legia (pływanie 2:20,53- 9 miejsce, szermierka 238 punktów-6 miejsce, jazda konna 286 punktów- 6 miejsce, laser run 13:17,62-6 miejsce). Srebrną medalistką została Adrianna Kapała a brąz zdobyła zawodniczka ZKS Drzonków Ewa Pydyszewska.
W klasyfikacji OPEN wśród mężczyzn triumfował Marc Spletzer z Niemiec, prezentujący wysoki poziom we wszystkich rozegranych konkurencjach. Jako drugi zawody ukończył Moritz Klinkert (zdobywca złota wśród czwórboistów). Na podium także stanął zawodnik z Meksyku Manuel Padilla.
Złotym medalistą Pucharu Polski został Jakub Rogowicz, startujący w barwach UKS „G-8” Bielany (pływanie 2:12,10-25 miejsce, szermierka 214 punktów-14 miejsce, jazda konna 293 punkty-4 miejsce, laser run 11:53,24-12 miejsce), przed swoim kolegą klubowym Jarosławem Świderskim. Obaj zawodnicy wpadli na metę niemal równocześnie, ale to Jakub Rogowicz okazał się ostatecznie zwycięzcą. Brązowym medalistą wśród Polaków został reprezentant ZKS Drzonków Cyprian Cybulski.