Ilustracja do informacji: AMP zakończone!

• , Autor: Użytkownik Administracyjny
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
Wraz z zachodem słońca zakończyły się w ostatnią niedzielę XXXI Akademickie Mistrzostwa Polski w jeździectwie. Do Drzonkowa na trzydniowe zmagania zjechało ponad 200 zawodników i koni reprezentujących 50 uczelni, którzy startowali w dwóch konkurencjach: ujeżdżenia i skoków, w klasyfikacji amator i profi.
Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Prorektor ds. Studenckich Uniwersytetu Zielonogórskiego prof. Wojciech Strzyżewski. Reprezentacja Uniwersytetu Zielonogórskiego składała się z 11 zawodników. W kategorii Uniwersytetów w klasyfikacji amator srebrny medal w skokach zdobyła Ida Wasilik na koniu Agat, a w ujeżdżeniu amatorów Agnieszka Bakalarczyk na koniu Niuton zajęła 3 miejsce. Drużynowo Uniwersytet Zielonogórski w kategorii Uniwersytetów zajął 5 miejsce.
Organizatorem XXXI AMP w Jeździectwie był KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego, WOSiR Drzonków oraz Lubuski Związek Jeździecki".