Ilustracja do informacji: MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA EUROPY W PIĘCIOBOJU NOWOCZESNYM

MŁODZIEŻOWE MISTRZOSTWA EUROPY W PIĘCIOBOJU NOWOCZESNYM

• 24-09-2018
  • , Autor: Joanna Jakuć
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
W dniach 21-23 września br. na obiektach w Drzonkowie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Pięcioboju Nowoczesnym do lat 23 (U-24). Rywalizacji fair play i sportowych emocji nie zabrakło. Polska reprezentacja dała powody do dumy.
Jako pierwsze rozegrano pływanie. Z czasem 1:57,07 wygrali je Marta Kobecka i Łukasz Gutkowski. Na drugim miejscu uplasowali się Węgrzy Rita Csizmazia i József Tamás (1:58,77), a na trzecim Czesi Barbora Ciprova i Marek Grycz (2:00,26). Druga polska para, Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz, z wynikiem 2:06,18 zajęła siódme miejsce.
W szermierce również zwyciężyli Kobecka i Gutkowski, wygrywając 20 pojedynków w rundzie wstępnej i warty dwa punkty pojedynek w rundzie bonusowej. Na drugie miejsce w klasyfikacji łącznej awansowali Białorusini Michalina Hrynkiewicz i Artiom Jewstigniejew (20+0 wygranych), a trzecie utrzymali Ciprova i Grycz (16+3 wygrane). Na czwartej pozycji po dwóch konkurencjach znaleźli się Dominiak i Ławrynowicz, którzy wygrali 18 pojedynków w rundzie wstępnej, przegrywając jednak w rundzie bonusowej.
Trasę parkuru czysto przejechali jedynie Białorusini Tatsiana Rahaczowa i Iwan Iwanow, dzięki czemu awansowali na drugie miejsce. Kobecka i Ławrynowicz zaliczyli dwie zrzutki, a Dominiak i Ławrynowicz cztery, zachowując zajmowane po szermierce pozycje, podobnie jak Ciprova i Grycz, którzy za jazdę konną zdobyli 283 pkt.
Do kombinacji Kobecka startowała 36 sekund przed Rahaczową i Ciprovą. Biało-Czerwoni bez problemu utrzymali prowadzenie i zdobyli złoty medal, przypieczętowując tym samym triumf Polski w klasyfikacji medalowej. Drugie miejsce zajęła druga sztafeta czeska – Aranka Chalupnikova i Lukas Svechota odrobiła 20-sekundową stratę do swoich rodaków i Białorusinów. Brązowy medal przypadł w udziale Natalii Dominiak i Danielowi Ławrynowiczowi.
W niedzielnych startach Polski duet Marta Kobecka i Łukasz Gutkowski wywalczyli złoto mistrzostw Europy do lat 23 w pięcioboju nowoczesnym w kategorii sztafet mieszanych. Na trzecim miejscu uplasował się drugi nasz duet, Natalia Dominiak i Daniel Ławrynowicz.