Ilustracja do informacji: MISTRZOSTWA EUROPY ZAKOŃCZONE!

• , Autor: Magdalena Modzelewska
  • drukuj
  • poleć
  • PDF
17 czerwca br. na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Juniorów Młodszych w pięcioboju nowoczesnym. Blisko 300 uczestników z 23 europejskich państw przez 6 dni walczyło o miano najlepszego pięcioboisty w swojej kategorii wiekowej.

Podsumowując weekendowe rozgrywki najlepsze okazały się Polki, Ewa Pydyszewska i Paulina Myrdy, które wywalczyły złoty medal w sztafecie juniorów młodszych. Srebrne i brązowe medale przypadły reprezentacji białoruskiej i rosyjskiej. Natomiast polska sztafeta mieszana zajęła dwunaste miejsce, a męska uplasowała się na siódmym miejscu.
Zawodniczki Ewa Pydyszewska i Paulina Myrdy w pływaniu stanęły na III stopniu podium, zdobywając brązowy medal. Na zakończenie sportowych zmagań w Mistrzostwach Europy Juniorów dziewiąte miejsce zdobyły Daria Niedziałkowska i Kamil Kasperczak w sztafecie mieszanej.
Tym samym zakończyli oni Mistrzostwa Europy w Pięcioboju Nowoczesnym w Drzonkowie. Wygrali Rosjanie pokonując Białorusinów i Litwinów.
Mistrzostwa można jak najbardziej zaliczyć do udanych startów młodych zawodników z całej Europy.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zdobytych medali i rekordów życiowych.