Ilustracja do informacji: KOLEJNY ZŁOTY MEDAL ME

• drukuj
  • poleć
  • PDF
Paulina Myrda najlepszą trójboistką Europy
Paulina Myrda wygrała mistrzostwa Europy w trójboju nowoczesnym – odmianie pięcioboju nowoczesnego dla juniorów młodszych. W Drzonkowie nasza reprezentantka pokonała Węgierkę Lili Basę i Rosjankę Aminę Tagirową.
Zawody rozpoczęły się od pływania. Najlepszy czas (2:12,03) uzyskała Rosjanka Jekatrina Gałuchina, która wyprzedziła o 1,28 s Niemkę Monę Laaroussi i o 3,23 s Bułgarkę Swietłę Zgurową. Na ósmym miejscu uplasowała się Paulina Myrda (2:20,18), na 13. Ewa Pydyszewska (2:21,38), na 22. Zuzanna Ławrynowicz (2:25,81), a na 40. Adrianna Kapała (2:40,15).
Kombinację najlepiej rozpoczęła Laaroussi, która przez prawie całe pierwsze okrążenie prowadziła, aby przed drugim strzelaniem dać się minimalnie wyprzedzić Węgierce Lili Basy. Ze strzelnicy jednak Niemka wybiegła znów pierwsza, a w pogoń za nią rzuciły się Myrda i Zgurowa. W trakcie drugiego okrążenia znów Basa wysunęła się na czoło stawki, ale tuż za nią znalazły się Laaroussi, Myrda i Zgurowa. Strzelanie jako pierwsza zakończyła Polka, a następnie ruszyła w stronę mety, którą osiągnęła jako pierwsza, zdobywając tym samym złoty medal. Za jej plecami toczyła się walka o pozostałe miejsca na podium. Strzelnicę na medalowych pozycjach opuściły Basa i Pydyszewska, jednak nasza druga reprezentantka ostatecznie zajęła dziesiąte miejsce. Węgierka utrzymała drugą pozycję, a na najniższym stopniu podium stanęła Rosjanka Amina Tagirowa. Adrianna Kapała zakończyła zmagania ma 27. pozycji, a Zuzanna Ławrynowicz była 29.