Ilustracja do informacji: MEDALE W SZPADZIE!

• drukuj
  • poleć
  • PDF

Wielki sukces Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica

Tegoroczne Mistrzostwa Polski Juniorów w Szpadzie rozgrywane były w Piekarach Śląskich i przyniosły dwa kolejne medale dla Szkolnego Klubu Szermierczego „FLESZ” Świdnica. Pierwszego dnia w rywalizacji indywidualnej srebrny medal zdobyła Dominika Pawłowska, a Brązowy Weronika Marucha, które na co dzień trenują w Ośrodku w Drzonkowie pod czujnym okiem znakomitych trenerów: Tomasza Cygańskiego, Mirosława Księżyka, Jarosława Czorniczka. Po złoty medal w turnieju pań sięgnęła Barbara Brych (UKS Wołodyjowski Siem. Śl.), która w finale pokonała naszą reprezentantkę Dominikę Pawłowską (SKS Flesz Świdnica) 15:5. Na najniższym stopniu podium stanęły Weronika Marucha (SKS Flesz Świdnica) i Karolina Mazanek (AZS AWF Wrocław). Jest to wielki sukces naszego klubu. Obie zawodniczki zdobyły złoty medal w kategorii Juniorek Młodszych w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w konkurencji drużynowej w roku 2017.

Klasyfikacja końcowa
Szpada kobiet
1. BRYCH Barbara (UKS WOŁODYJOWSKI SIEM. ŚL.)
2. PAWŁOWSKA Dominika (SKS FLESZ ŚWIDNICA)
3. MARUCHA Weronika (SKS FLESZ ŚWIDNICA)
3. MAZANEK Karolina (AZS AWF WROCŁAW)
5. FALIŃSKA Julia (KSZ WARSZAWIANKA)
6. JANICKA Weronika (MKS KUSY SZCZECIN)
7. KLASIK Alicja (RMKS RYBNIK)
8. RABCZEWSKA Weronika (AZS AWF WROCŁAW)

1. MICHALAK Damian (PIAST GLIWICE)
2. LUBIENIECKI Wojciech (PTG SOKÓŁ 1893 MIELEC)
3. KOLAŃCZYK Wojciech (UKS PGK ŚREM MRÓZ MANIECZKI)
3. TUMAS Marcin (RMKS RYBNIK)
5. NOGANOWICZ Karol (WKS KOLEJARZ WROCŁAW)
6. KAŁUZIŃSKI Tomasz (UKS MDK OLIMP LUBIN)
90. MICHAŁ KRUK

Na zakończenie Mistrzostw Polski Juniorów w szpadzie w Piekarach Śląskich rozegrano turniej drużynowy.
Po tytuł w rywalizacji dziewcząt sięgnął pierwszy zespół Warszawianki. Drugie miejsce przypadło reprezentantkom Piasta Gliwice a trzecie zdobyła drużyna ASZ AWF Wrocław.
Wśród szpadzistów złotymi medalistami zostali zawodnicy Piasta Gliwice po pokonaniu w finale drużyny UKS MDK Olimp Lubin. Ostatni, brązowy medal wywalczyli reprezentanci Gryfa I Mielec.

1. Warszawianka (Julia Falińska, Zuzanna Kuśmierz, Zuzanna Olchowik, Zuzanna Sulej)